Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак победи Ямбол

Баскетболният Спартак победи Ямбол

Баскетболистите на Спартак надвиха едноименният тим на град Ямбол в плевенската зала „Балканстрой“ с 84:59. Двубоят е от 14-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Домакините поведоха още от самото начало и не позволиха на съперника да ги догони в резултата. В 6-ата минута Мартин Маринов реализира тройка и разликата за първи път стана двуцифрена – 17:7. В краят на първата част отбора му имаше 12 точки повече – 25:13. Плевенчани започнаха силно втората четвърт и скоро дръпнаха с 18 т. Постепенно гостите стопиха част от пасива и съперниците се оттеглиха на почивка при 45:32. След нея спартаковци доминираха. В 28-ата минута водеха с 21 т. – 66:45. Заключителните 10 минути започнаха при 68:51. В тях разликата набъбна още за изразителния успех на плевенския тим.

Съставът на Спартак: Цветослав Острев-9, Мартин Маринов-11, Константин Коев-21, Денислав Вутев-2, Димитър Маринчешки-15 /Николай Титков-12, Герасим Николов-5, Тодор Тодоров-4, Николай Маринов-3, Михаил Цонков-2, Антон Цветков/.