Начало / Последни новини / Вихър изпусна да бие Лудогорец

Вихър изпусна да бие Лудогорец

Футболистите на Вихър /Славяново/ и втория отбор на Лудогорец завършиха 1:1 в приятелска среща играна в Разград. Това бе втората контрола за седмица между съперниците. Първата завърши 4:0 за домакините. Сега обаче ситуацията на терена бе коренно различна. Пет минути не достигнаха на гостите да спечелят. Първото полувреме бе равностойно, като домакините отправиха само един удар към вратата на съперника, но Калоян Попин /титулярния вратар Светлин Линев не игра заради контузия/ се справи. Пред отсрещната голлиния обаче бе напрегнато. Първо Евгени Систов шутира по диагонала, но разградския страж изби. В 25-ата минута обаче и той бе безпомощен. Йоан Петков изпълни фаул, топката рикошира, върна се към него и с удар от движение той откри резултата. Малко след това Константин Генков центрира от фаул, но Систов се размина с топката пред празната врата. В 40 ата минута пак Систов не успя след като Петков го изведе очи в очи с вратаря на Лудогорец. Секунди преди почивката Генков тресна гредата от фаул. През втората част домакините повече владеха топката, а славяноския тим действаше затворено. Мачът отиваше към приключване, когато в 85-ата минута настана суматоха в наказателното поле на Вихър. Теодор Михайлов опита да избие, топката се хлъзна по главата му, удари се в рамото на новото попълнение на разградчани – бразилеца Дейвид Рибейро и влезе в мрежата за окончателното 1:1. Малко след това Систов вкара за Вихър, но рефера отмени попадението заради засада.

След последния съдийски сигнал треньорът на домакините Радослав Здравков наказа футболистите си с бягане – 15 обиколки по 300 метра за слабото им представяне.