Начало / Последни новини / Асеноврградски шахматист спечели летния турнир по ускорен шах на СКШ „Плевен ХХІ“

Волен Дюлгеров,състезател на ШК „Асеновец“ – Асеновград спечели летния турнир по ускорен шах, който организира днес  СКШ“ Плевен XXI“.  В турнира участаха 18 шахматисти на възраст от 6 до 16 г.
Волен Дюлгеров спечели надпреварата с актив 5,5 точки от 6 възможни стана Той стана първи и в пролетното издание от шахматната верига. За победата си Волен получи право на безплатно участие в предстоящата Школа на гм Александър Делчев, която ще се проведе от 23 до 26 август в плевенския клуб, научихме от мс Христинка Илиева, старши треньор в плевенсия клуб.
Второто място зае Стилиян Нановски с 5 спечелени партии и взе наградата за I- во място до 16 г. С 4 т. трети се класира Валентин Митев. Наградата до 10 г. извоюва Кристиан Милев със същия актив. 8-годишният Данислав Гърков бе най- добър в своята възрастова групи с резултат 4 т.

6-годишната Преслава
Най- малката участничка в турнира, 6 годишната Преслава Петкова от ОДЗ “ Еделвайс“ – Плевен, получи грамота.
Най- успешна игра от обучаващите се в Лятното шахматно училище показа Александър Георгиев, който победи трима от противниците си.
Есенната надпревара на ускорената контрола ще се проведе в началото на месец октомври.