Начало / Последни новини / U17: Спартак обърна Берое, но не го победи

U17: Спартак обърна Берое, но не го победи

Равенство – 3:3 записаха юношите младша възраст на плевенският Спартак срещу гостуващият им Берое /Стара Загора/ в среща от 25-ия кръг на Елитната футболна група до 17 години /U17/.

Получи се зрелищен двубой. Половин час след началният съдийски сигнал селекцията на треньора Цветомир Младенов губеше с 0:2, в последствие направи пълен обрат – 3:2, но не успя да задържи предимството си. Съперниците си поделиха по едно полувреме. Първото бе за гостите. В 23-ата минута плевенската отбрана сгреши и футболист на Берое стреля неспасяемо от границата на наказателното поле – 0:1. Само след 7 минути вратарят на домакините Венцислав Янков направи гаф и топката влетя в мрежата му за втори път. Спартаковци също имаха своите шансове. Три от тях пропиляха Стефан Стоянов и капитанът Цветелин Иванов. В 38-ата минута обаче Владимир Кирилов бе съборен в наказателното поле и Виктор Митов реализира отсъдената дузпа – 1:2. Веднага след това Стоянов не успя да преодолее старозагорският вратар, измъкнал се очи в очи с него. Попадението вдигна плевенският тим, който след почивката тотално надигра противника. В 57-ата минута Константин Цветанов навърза цялата защита на гостите и подаде на Стоянов, който изравни резултата. Малко след това беройци трябваше да останат в намален състав, но съдията не посмя да вдигне червен картон на техен футболист за удар без топка по Стоянов. Десетина минути по-късно обратът бе пълен – Стоянов оползотвори пас на Грег Мицов за 3:2. Три минути по-късно съперникът използва разконцентрираността в Спартак и изравни. Плевенчани имаха възможностти да стигнат до победата, но Стоянов и на два пъти Мицов пропуснаха да вкарат нови попадения. По този показател старозагорският тим бе ефективен на 100 процента, реализирайки всичките си положения.

„Първо да уточня, че Берое не е играл мач в последните 3 кръга /2 отложени срещи и веднъж почива/, докато нашият състав участва в цикъл сряда – неделя от началото на полусезона. Натрупана е доста умора у момчетата. Особено след тежкият мач миналата неделя в Русе, където бяхме с 10 футболисти. Именно отстраненият с червен картон там Благовест Ленков много ни липсваше днес. Умората е основната причина за допуснатите от момчетата грешки, които доведоха до трите гола на притивника. Ако имахме време да се възстановим, Берое никога нямаше да ни вкара три гола. Подчертавам, че казаното до тук не е оправдание за развоят на мача и крайния резултат. Благодарен съм на моите футболисти за показаните воля и хладнокръвие. Те са бъдещето на плевенският футбол. Берое е в Топ 5 на детско-юношеските футболни школи в България. Имат и национални състезатели в тази възраст. Условията им за подготовка са на светлинни години пред нашите. Въпреки това излязоха за срещата сериозно респектирани от нас. Доказахме, че има защо. В събота ни предстои важен двубой – гостуваме на прекия ни конкурент за 8-мото място Пирин /Благоевград/. Не се плашим от тях. Единственото ми желание е до тогава момчетата да си починат добре“, коментира Цветомир Младенов.