Начало / Последни новини / U17: Младшата на ОФК Спартак с първа победа

U17: Младшата на ОФК Спартак с първа победа

Юношите младша възраст /до 17 години/ на плевенския Спартак сътвориха същинско чудо, побеждавайки гостуващия им Септември /София/ с 2:1. Това бе първия успех за отбора в първенството на елитната група U17. Постигна го в отложената среща от 18-ия кръг на шампионата. Водени от директора на детско-юношеската школа Момчил Челестинов и треньора Илич Митранов спартаковци изиграха гросмайсторски мач срещу един от най-силните състави в първенството. Столичани, които са трети в класирането владееха инициативата през всичките 80 минути. Домакините не тръгнаха да се надиграват с тях, а заложиха на по-затворена игра и контраатаки. В отделни моменти пред вратата им вреше и кипеше, но те се защитаваха хладнокръвно, изпълнявайки на сто процента тактическите указания на наставниците си. Имаше и грешки. При една от тях в 25-ата минута Момчил Кръстев не покри нападател и той не пропусна – 0:1. Това бе всичко пред двете врати до почивката. След нея плевенския тим все по-често провеждаше бързи контраатаки. В 55-ата минута Стефчо Начев надбяга защитниците, финтира вратаря и търкулна топката в мрежата за 1:1. Четвърт час по-късно Кръстев се реабилитира за грешката си през първото полувреме със страхотен победен гол. След двойно подаване той нахлу отдясно и с топовен шут по диагонала заби топката в горния ъгъл на противниковата врата. След това Начев пропусна за реализира трето попадение.