Начало / Последни новини / Бокс! Златен медал за Илина Иванова

Бокс! Златен медал за Илина Иванова

За пореден път плевенчанката Илина Иванова доказа, че е най-добрата българска боксьорка в категорията до 69 кг. Затвърди го в Кърджали по време на първия кръг от държавното лично-отборно първенство и националната купа при жените. Възпитаничката на световния шампион за професионалисти Александър Владимиров, президент и треньор на плевенския клуб Мизия 80 завоюва златен медал след успех над Камелия Файрару от Русе. Стана изключително оспорвана битка, в която плевенчанката взе първия рунд с минимален аванс. По същия начин съперничката й измъкна втората част. В заключителната обаче Иванова бе по-добра и се окичи с поредното злато. Днес плевенския клуб има шанс да спечели първо място и при девойките. За него ще се боксира Ирина Лилова в категорията до 48 кг. На полуфинала тя отказа в първия рунд Алекс Манова. Препятствието пред златния медал е Александра Емануилова от Габрово. БК Мизия 80 заложи на още четири състезателки, но те отпаднаха след първите си битки. При жените до 60 кг Кристи Цанкова не успя срещу габровлийката Надежда Орлинова. Жребият отреди труден старт за Антония Маринова при девойките до 54 кг. Падна й се най-добрата в категорията – Еми Мари Тодорова, която логично спечели и се цели в първото място. До 57 кг Дара Ганчева пък отстъпи на Пламена Иванова. Ива Василева не можа да преодолее Теодора Минчева.

Общо 101 боксьорки се качиха на ринга в Кърджали.