Начало / Последни новини / U17: Грохнал Спартак отнесе петица в Ловеч

U17: Грохнал Спартак отнесе петица в Ловеч

Поражение – 1:5 допуснаха юношите младша възраст на плевенския Спартак в Ловеч от местния Литекс в среща от 28-ия кръг на Елитната футболна група до 17 години /U17/.

Селекцията на треньора Цветомир Младенов отново бе без наказаните Янислав Илиев и Благовест Ленков. Не толкова отсъствието им, а натрупалата се умора и липсата на дълга резервна скамейка срина плевенския тим. Докато имаха сили спартаковци бяха равностойни на съперника, който е сред фаворитите за шампионската титла. Първото полувреме гостите имаха повече голови възможности от съперника. Ловешкият състав достигна за първи път до вратата им в 34-ата минута. Две контраатаки им дадоха преднина от 2:0 преди почивката. В 50-ата минута плевенчани върнаха интригата с попадение на капитана си Цветелин Иванов, който засече с глава центриране на съотборник. След това силите на спартаковци свършиха. Противникът се възползва и вкара още три пъти.