Начало / Последни новини / U15: Спартак с категоричен успех над Бдин

U15: Спартак с категоричен успех над Бдин

Заслужена победа с 3:0 постигнаха в Плевен децата на Спартак срещу връстниците им от Бдин /Видин/. Двубоят бе от 16-ия кръг на футболното първенство до 15 години /U15/ зона Велико Търново.
Селекцията на треньора Ботьо Ботев тотално надиграха съперника и дори можеше да бие по-изразително. Тон за успеха даде Методи Янков. В 10-ата минута той получи топката зад видинската защита, финтира вратаря и я търкулна в мрежата – 1:0. Въпреки надмощието си домакините не успяха да реализират друго попадение до края на първото полувреме. Само за седем минути след почивката обаче интригата окончателно бе премахната. Първо Кристиян Йорданов направи отличен самостоятелен пробив, който завърши с техничен голов удар. Малко след това рейд по фланга продължи с центриране в наказателното поле, където Даниел Ангелов свали топката на Слав Петков и той я заби в мрежата, фиксирайки категоричния успех.