Начало / Последни новини / U-17: Спартак бит и в опашкарското дерби
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

U-17: Спартак бит и в опашкарското дерби

Плевенският Спартак падна с 0:3 като гост на последния Марек /Дупница/ и зае мястото му в класирането. Двубоят бе от 13-ия кръг на националното футболно първенство за юноши младша възраст до 17 години. Първият половин час не предвещаваше такъв развой. Два пъти Стефан Начев и веднъж Марио Николаев излязоха на голови позиции, но пропуснаха да ги реализират. В 22-ата минута при наглед безобидна ситуация плевенските защитници се засуетиха и позволиха на играч на домакините да открие резултата. Голът попари спартаковци. Секунди след почивката съперника изпълни корнер и разконцентрираната отбрана допусна състезател от Марек да удвои аванса на тима си. Тук всичко приключи за плевенчани. Играта им тотално се разби и в оставащото време нямаше нищо смислено в нея, а грешките ставаха все по-елементарни. В 64-ата минута неразбирателство между вратаря и бранител бе използвано от противник, който направи победата категорична.