Начало / Последни новини / U-17: Пловдивчани вкараха само три на Спартак

U-17: Пловдивчани вкараха само три на Спартак

Поредна загуба записа плевенския Спартак в националното футболно първенство за юноши младша възраст до 17 години. Този път ги удари гостуващия им ПФК Ботев /Пловдив/ с 3:0 в среща от 10-ия кръг. Това бе най-малкото с което се отърваха домакините. Съперникът им доминираше тотално през целия мач и пропусна още доста голове. Четвърт час след началния съдийски сигнал пловдивчани направиха двойно подаване и единия се измъкна сам срещу плевенския вратар, преодолявайки го за 1:0. Десетина минути по-късно пробив по фланга завърши с пас пред вратата на домакините, където нападател на Ботев отблизо покачи на 2:0. Малко след това плевенския тим проведе единствената си голова атака, при която Стефан Начев бе по-бърз от защитата, финтира вратаря, но топката му избяга встрани и от малък ъгъл не успя да реализира. Това пък стори автора на втория гол за Ботев, който по идентичен начин, какво първия път се разписа още веднъж за крайното 3:0. След почивката треньора на гостите смени най-добрите си нападатели и напрежението пред плевенската врата намаля, но пак имаше пет, шест критични ситуации.