Начало / Последни новини / Спартак разби Царско село – 5:1

Спартак разби Царско село – 5:1

Плевенският Спартак записа най-голямата си победа от началото на годината, надигравайки в София тима на Царско село с 5:1. Мачът бе от 10-ия кръг на Втора професионална футболна лига. На терена на едноименния стадион в столицата имаше само един отбор, този на Бойко Цветков. Селекцията му доминираше през всичките 90 минути и дори пропусна да вкара още голове. Малко доказателство за това са трите греди след удари на Григор Долапчиев. Тон за голеадата даде Крис Гади. В 28-ата минута той проби по крилото и с точен шут по диагонала откри резултата. Десетина минути по-късно отново Гади бе в прегръдките на съотборниците си, но този път реализира с левия крак. В 56-ата минута капитана Тихомир Тодоров направи резултата категоричен със страховит далечен удар. В средата на втората част плевенската защита за кратко бе разконцентрирана и Донев намали – 1:3. Малко след това обаче новото попълнение на Спартак – Кевин Осей бе фаулиран в наказателното поле и Стефан Веселинов Христов реализира отсъдената дузпа. Крайното 5:1 оформи Николай Велков с бомбен шут от дясно, а вратаря на домакините въобще не реагира. До края плевенчани имаха още положения, но егоистични изяви не позволиха резултата да набъбне.