Начало / Последни новини / Партизан загуби в Габрово

Партизан загуби в Габрово

Първо поражение в току що завършилата подготовка за новия сезон на Северозападната Трета аматьорска футболна лига претърпя Партизан /Червен бряг/. Нанесе му я Янтра 2019 в Габрово с 4:2. Получи се интересна проверка. Гостите излязоха с намерение да се надиграват и пресираха съперника по целия терен. Габровци обаче заложиха на контраатаките и бяха изключително ефективни. Топката обаче спря първо в тяхната мрежа. Там я насочи с глава Митко Милчев в 19-ата минута след центриране на съотборник. Преди това Галин Великов стреля от 40 метра и габровския вратар с мъка изби в корнер. На няколко пъти колегата му Николай Христов не допусна откъснали се срещу него нападатели на домакините да му вкарат гол. При подобна ситуация в 39-ата минута обаче срещу него се измъкна Пламен Кожухаров, финтира го и вратарят извърши фаул, а Християн Кожухаров реализира дузпата – 1:1. Десетина минути след почивката започна наказателната акция на Пламен Кожухаров, който оползотвори пас на съотборник за 2:1. В 67-ата минута той се измъкна от отбраната, финтира съперник и стреля – 3:1. Хеттрикът му стана факт в 81-ата минута, когато засече центриране на съотборник. Секунди преди края Иво Иванов бе точен с глава за окончателното 4:2.