Начало / Последни новини / 10 медела за ШКК „Спартак” – Плевен от Национално първенство по шотокан карате-до

Един златен, два сребърни и седем бронзови медала спечелиха каратеките  на Шотокан карате клуб „Спартак” – Плевен , от Националното първенство по щотокан карате-до за 2023 г. за състезатели с техническо ниво от бял до син пояс – кохай. Състезанието се организира от Българска федерация Шотокан карате-до. Участваха  284 състезатели от 22 клуба.

Шампион на първенството стана Фабиани Емилов. Той реализира своето постижение при 14-15 г. юноши, дисц.шобу ипон кумите,  в кат. до 67 кг. В конкуренцията на 14 опонента той направи 4 победи, от които му бе реализирана само 1 точка. Тази убедителна игра го отведе за първи път до най-високото място на стълбичката.

Вицешампиони станаха Мирослав Килиджийски и Галена Валентинова /ученичка на Спортно училище – Плевен/ в същата дисциплина. Мирослав изигра 3 състезателни кръга, а на финала , след съдийско решение остана втори и зае вицешампионското място на стълбичката. Галена след една победа и една загуба на финала с една точка разлика, се класира на второто място.

Бронзови медалисти през първия състезателен ден станаха:

Елена Найденова в дисциплината санбон кумите при най-малките момичета 7-9 г. с жълти пояси – 2 победи и 1 загуба на полуфинала.

Радослава Райкова при 7-9 г. момичета с оранжеви пояси – 1 победа и 1 загуба.

Александър Личев – шобу ипон кумите момчета 10-11 г. до 38 кг. – 1 победа и 1 загуба

Александър Начев – шобу ипон кумите момчета 10-11 г. над 38 кг. – 1 победа и 1 загуба

Това беше дебют и за 4-мата на състезание от такъв висок ранг.

Бронзовите медалисти от втория състезателен ден са трима. Това са Даниела Дуканова и Симеон Симеонов – ученици на Спорно училище Плевен. Те се състезаваха в шобу ипон кумите. Даниела е при девойки 14-15 г. над 53 кг., а Симеон е при младежи 16-17 г. до 63 кг. Третия бронз от втория състезателен ден е на Аксел Гюляйдинов при юноши 14-15 г. над 67 кг.

За 18 състезатели от плевенския клуб предстои участие в Европейското първенство по Шотокан карате-до, което ще се проведе  в Италия от 31 март до 2 април 2023 г.