Начало / Последни новини / Юношите на ОФК Спартак шести в Сандански

Юношите на ОФК Спартак шести в Сандански

Плевенският Спартак завърши на шесто място участието си в зимния международния футболен турнир Балканика Къп – Сандански 2017 за юноши младша възраст до 17 години. В последната си среща селекцията на Красимир Мечев загуби спора за петото място от Славия /София/ с 1:2. До поражението се стигна след елементарни индивидуални грешки. Още във 2-ата минута топката спря в мрежата на плевенчани. Същото се повтори и средата на полувремето и столичани се възползваха, удвоявайки аванса си. Като цяло славистите владееха инициативата, но до чиста голова ситуация така и не стигнаха. Спартаковци върнаха интригата в началото на втората част. Техен футболист бе фаулиран в наказателното поле и рефера отсъди дузпа, която Тихомир Николов реализира за крайното 2:1. В оставащото време до края плевенския тим опита да упражни натиск. Резултатът от него бяха две положения пред вратата на съперника, но те бяха пропилени. Равносметката на тима в турнира – една победа и три загуби.

Отборът вече се прибра в Плевен, където навлиза в заключителния етап на подготовката си за пролетния дял на националното първенство на U-17.