Начало / Последни новини / Хандбалистите на Спартак загубиха оспорвана битка за купата на България

Хандбалистите на Спартак загубиха оспорвана битка за купата на България

Плевенският Спартак отпадна от турнира за купата на България по хандбал за мъже. На четвъртфинал ги отстрани столичния НСА с 31:30. Изключително оспорвана бе днешната среща в залата на Медицински университет – Плевен, въпреки че домакините участват в първенството на Б група, а съперникът им в елитната А РХГ. В края на първото полувреме гостите имаха 4 гола повече – 16:12. След почивката по-добрия тим бе плевенският, но два гола не му достигнаха за да намери място сред четирите претенденти за трофея.

Спартак стартира в турнира с осминафинален успех – 38:31 над Етър 64 (Велико Търново). В същата фаза отпадна и едноименният тим на град Левски след 21:41 от Локомотив (Горна Оряховица).