Начало / Последни новини / Специален приз на Фондация „Български спорт“ за Радослав Панталеев

Специален приз на Фондация „Български спорт“ за Радослав Панталеев

Поредно признание за плевенчанина Радослав Панталеев. Възпитаникът на Боксов клуб Спартак ще бъде награден със специален приз на Фондация „Български спорт“. Призът ще му бъде връчен на 17 декември в Национална художествена галерия Двореца в София, където ще се връчват тазгодишните награди Спортен Икар.

Отиващата си година бе изключително успешна за Панталеев. Боксьорът на столичния ЦСКА завоюва бронзов медал в категорията до 91 кг на световното първенство за мъже в руския град Екатеринбург. Това бе първи медал от първенство на планетата за мъжкия бокс на България от десет години. За последно такъв спечели друг плевенски боксьор – Детелин Далаклиев, който през 2009 г. стана световен шампион в Милано (Италия).

През тази година, освен успеха в Русия, Радослав постигна победи във всички състезания, в които участва.

Наред с него, специален приз на Фондация „Български спорт“ ще получат още Божидар Андреев (вдигане на тежести), Радослава Мавродиева (лека атлетика), Ангел Кодинов (кану-каяк) и Българската федерация по баскетбол, която тази година отбеляза 100-годишен юбилей.