Начало / Последни новини / Шумен 98 отстрани Спартак от турнира за купата на България

Шумен 98 отстрани Спартак от турнира за купата на България

Плевенският Спартак отпадна от турнира за купата на България по хандбал за жени. На осминафинал го победи едноименния тим на град Шумен с 21:17. Селекцията на Йонко Вутов започна плахо срещата в залата на Медицински университет – Плевен. След първото полувреме избранничките му бяха реализирали 8 гола, а допуснаха 15 във вратата си. След почивката хандбалистките на домакините се отърсиха от напрежението. Във втората част надиграха съперничките си, но не успяха да заличат напълно пасива.

Това бе втора загуба за Спартак от този съперник от началото на сезона. Във втория кръг на А РХГ шуменки спечелиха в Плевен с 22:16.