Начало / Последни новини / Футболист от ОФК Спартак пети на 400 метра с препятствия

Футболист от ОФК Спартак пети на 400 метра с препятствия

Футболистът Стефчо Начев се изяви и в официално състезание по лека атлетика. Лидерът и голмайстор на юношеския футболен отбор /до 17 години/ на Спартак /Плевен/ се класира на пето място в спринта на 400 метра с препятствия. Направи го на пистата на стадион „Васил Левски“ в София по време на националния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки старша възраст. Той се състезава за АК Плевен 2014. Юношите на въпросния клуб записаха същото класиране в щафетата на 4 х 100 м.

Две шести места за Глория Радулова от АК Георги Дъков /Плевен/ при девойките в спринта на 100 м. и 200 м. И съотборника й Радан Илиев е шести, но в хвърлянето на чук. На същата позиция завършиха състезателите по троен скок на СКЛА Феникс 2004 – Евгени Борисов и Алина Грънчарова. Съотборничката им Ванеса Хаджийска е осма при девойките. Павел Танковски от Спартак /Койнаре/ финишира седми в бягането на 3000 м стипълчейз и девети на 5000 м.

Снимка: ucha.se