Начало / Последни новини / Фурор за КБИ „Петромакс” на Световното по шотокан

Фурор за КБИ „Петромакс” на Световното по шотокан

В истински фурор на плевенския Клуб по бойни изкуства „Петромакс” се превърна участието в Осмото световно първенство по шотокан карате, което се проведе от 28 до 30 април във Варна. В конкуренцията на над 1300 състезатели от 30 държави, плевенските каратисти успяха да спечелят 10 медела. В направление кумите шобу ипон с бронзови медали се окичиха Никола Христов ( 14-15г. -63кг.), Теодор Шопов (16-17г. -68кг.), Ивайло Петков ( мъже +84кг.), Станимир Недялков, донесъл първият медал за клуба през 1991 г.,  участва OPEN категория при 45-55г. Мастър и достойно заслужи третото място.  Добра игра показа и Маргарит Попов в OPEN категория 35-40г. В направление кумите бронзов медал спечели  Максим Христов – 12-13г. +56кг. Най-малките състезатели направиха зрелищни схватки, това са: Рая Цветанова кумите 6-7г. -25кг.- трето място , и Николай Минковски кумите 8-9г. -40кг.- трето място. Виктория Росева взе бронзов медал при жени категория -55кг. Финалите достигнаха Теодор Димитров  и Ивет Горанова. Теодор Димитров взе сребърен медал в дисциплина кумите 16-17г. -68кг. , след като надигра състезателите от Румъния, Грузия и на финала отстъпи на състезателя от Азербайджан .

Ивет Горанова  с лекота надигра съперничките си от Украйна  и Румъния и се окичи със златото. Ивет взе участие и в отборната надпревара 16-17г. Жени, заедно с Женя Янева(КК“Калиакра“) и Ива Иванова (КК“Будо“). Златните момичета надиграха отборите на Румъния и Чехия. Отново в схватките най-резултатна бе плевенската състезателка Ивет, която само преди 2 месеца стана Европейска шампионка.

България участва общо  сто състезатели в първенството.