Начало / Последни новини / ФК Спартак 1919 прегази Академик /Свищов/

ФК Спартак 1919 прегази Академик /Свищов/

Плевенският ФК Спартак 1919 разгроми гостуващия му Академик /Свищов/ с 6:1. Двубоят бе от 5-ия кръг на футболното първенство за деца на подзона Велико Търново. Селекцията на Емил Цветанов можеше да бие с двуцифрен резултат. Началото обаче не беше лесно, тъй като домакините явно бяха подценили съперника си. До 25-ата минута, веднъж Айгюн Рюстемов и два пъти Тончо Георгиев направиха по трудното – да не вкарат, озовали се очи в очи със свищовския вратар. Малко след това Рюстемов центрира, бранител на гостите игра с ръка и съдията отсъди дузпа, която Тончо Георгиев превърна в гол. Футболистите на крайдунавския тим пък въобще не напуснаха половината си. На почивката явно Цветанов е повишил тон в съблекалнята и резултата се видя през второто полувреме, което Спартак започна с две промени в състава. В 35-ата минута току-що влезлия Васил Тошев покачи на 2:0, веднага след това Манол Йосифов направи резултата категоричен. Последваха нови пет смени в плевенския тим. Именно резервите Александър Гугучков и Велислав Василев вкараха следващите два гола. В 57-ата минута Тошев бе фаулиран и Валентин Недялков реализира отсъдената дузпа – 6:0. В оставащото време всички плевенски футболисти тръгнаха да вкарват. Вместо това оголиха тила си и получиха гол – 6:1.