Начало / Последни новини / ФК Спартак 1919 победи Етър

ФК Спартак 1919 победи Етър

Плевенският ФК Спартак 1919 победи Етър /Велико Търново/ с 1:0. Двубоят се игра в с.Царева ливада и бе от 15-ия кръг на футболното първенство за деца – подзона Велико Търново. Единственото попадение падна в 65-ата минута след точно изпълнена дузпа, отсъдена за нарушение на търновския вратар срещу противников нападател. „Болярите“ имаха превес във владеенето на топката и повече атакуваха. Плевенчани пък заложиха на по-затворена игра, използвайки всяка възможност за контраатака. При една от тях през първото полувреме уцелиха напречната греда. Етърци отвърнаха със страховит шут в горния ъгъл, но плевенския вратар се справи блестящо. През останалото време търновлии атакуваха, но почти не стигнаха до чисто голово положение.