Начало / Последни новини / Трудна победа за Вихър в Трявна

Трудна победа за Вихър в Трявна

Вихър (Славяново) победи в Трявна едноименния тим с 2:1. Двубоят е от осмия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Успехът бе очакван, но не дойде лесно. Съперниците не направиха нищо смислено през първото полувреме. След почивката славяновския тим владееше инициативата. Радостта обаче първо бе за домакините. За нея помогнаха футболистите на съперника. Десетина минути след началото на втората част Цветан Петров върна топката с глава към вратаря Теодор Тодоров, който се засуети и тя спря в мрежата му. Четвърт час по-късно равновесието възстанови капитана на вихърци Константин Генков, завършвайки с гол заучено положение с Йоан Петков. Секунди преди края Петков центрира и Любомир Борисов реализира победното попадение за гостите с шут от десетина метра.

Стартов състав на Вихър – 1. Теодор Тодоров, 77. Николай Иванов, 37. Светослав Кръстев, 6. Любомир Борисов, 26. Тони Паликрушев, 8. Светлин Златарев, 17. Цветан Петров, 10. Йоан Петков, 11. Константин Генков /капитан/, 44. Борислав Иванов, 5. Десислав Русев.