Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак остана последен за купата на Пловдив

Баскетболният Спартак остана последен за купата на Пловдив

Плевенският Спартак загуби – 83:94 от румънския Арджеш (Питещ) в мач за третото място от турнира за купата на Пловдив. Това бе второ поражение за селекцията на Александър Дяковски в надпреварата след вчерашното 75:79 от домакина Академик Бултекс 99.

Плевенчани започнаха плахо днешния двубой – 4:18. Постепенно обаче намериха себе си и след 10 минути игра изоставаха само с 21:24. Втората част бе равностойна, а почивката дойде при 45:44 за румънците. Те започнаха второто полувреме както и самата среща – вихрено, което им осигури преднина от 73:66 преди заключителните 10 минути. В тях спартаковци не успяха да догонят съперника и завършиха турнира на последното четвърто място.