Начало / Последни новини / Трета загуба за ОФК Спартак

Трета загуба за ОФК Спартак

Плевенският Спартак отстъпи с 0:1 във Видин на местния Бдин. Двубоят бе от 10-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Това бе дебютния мач на тандема Емил Велев – Румил Жотев начело на гостите. Домакините изковаха успеха с попадение на Тодор Тодоров в средата на първото полувреме. Получи се здрава и оспорвана битка в рамките на правилата. Липсваха обаче опасностите пред двете врати. Плевенчани бяха по-дейния тим, особено във владеенето на топката. Съперникът им заложи на дефанзивната тактика, подсигурявайки тила си и търсеше попадение, чрез редки контраатаки. При една от тях стана и гола. Другата им възможност за попадение бе в 70-ата минута, когато Сашо Соколов проби по фланга, центрира но удара на Красен Каравелов бе спасен от Димитър Пантев. През втората част спартаковци вдигнаха оборотите, но хаотичните им центрирания бяха лесна плячка за видинския вратар и бранителите пред него. Така загубите на Спартак от началото на сезона станаха три.