Начало / Последни новини / Трагичен ОФК Спартак с поредна загуба

Трагичен ОФК Спартак с поредна загуба

Плевенският Спартак загуби вкъщи с 1:3 от столичния Царско село. Двубоят бе от 25-ия кръг на Втора професионална футболна лига. Домакините паднаха напълно заслужено, тъй като за пореден път не показаха никакви аргументи за да вземат поне точка. Още при първата атака в мача гостите поведоха. Стана в 8-ата минута, когато след центриране отляво Родриго в стремежа си да избие с шпагат си вкара автогол. Десетина минути по-късно пасива на плевенчани вече бе 0:2 след прецизен удар на Светослав Диков от границата на наказателното поле. Едва в 26-ата минута Георги Чакъров отправи първия шут за Спартак, но не уцели вратата. До почивката имаше още няколко атаки към двете врати, но резултата остана непроменен. В началото на второто полувреме Павел Петков направи преднината на софийския тим категорична, шутирайки от воле след пас на Божидар Кацаров. От тук до края гостите контролираха всичко на терена и дори пропуснаха да бият с повече. В 87-ата минута Кевин Озей финтира бранител, който го повали и Рангел Абушев реализира отсъдената дузпа. В този мач плевенчани играха за двойни премии.