Начало / Последни новини / Спартак без проблеми срещу Черно море

Спартак без проблеми срещу Черно море

С домакински успех – 88:77 над Черно море Тича /Варна/ приключи редовния сезон на Националната баскетболна лига плевенския Спартак. Двубоят бе от 27-ия кръг, а победата бе очаквана с оглед на представянето на съперниците в първенството. Селекцията на Александър Дяковски започна вихрено и в първата част просто смаза /28:14/ противника, воден от бившия плевенски треньор Дарин Великов. Във втората четвърт „моряците“ оказаха съпротива, но тя не бе достатъчна. Така съперниците се оттеглиха на почивка при 51:35 за плевенския тим. През второто полувреме спартаковци просто поддържаха двуцифрен аванс, който се запази до последната сирена. Успешната стрелба от тройката бе в основата на победата. Мартин Маринов реализира шест, а завърши мача с 24 точки. Димитър Маринчешки пък бе най-резултатен с 25. Така Спартак финишира на шесто място преди плейофите. В тях съперник ще му е Берое /Стара Загора/.