Начало / Последни новини / Тихомир Иванов стана балкански вицешампион

Тихомир Иванов стана балкански вицешампион

Плевенчанинът Тихомир Иванов спечели сребърен медал в скока на височина на Балканиадата в белградската зала „Комбанк Арена”. 222 см бе резултата, осигурил му второто място. Шампион на Балканите стана Василиос Константину от Кипър с 225 см. Участието на Тихомир в състезанието бе кратко. Общо 12 скачачи се включиха в битката в сръбската столица. Настоящият състезател на Свилоза /Свищов/ стартира последен. Той пропусна първите девет височини и започна от 219 см. Преодоля ги от раз. Същото сториха само още двама –Константину и хърватина Ален Мелон. После Константину скочи от раз 222 см, докато Иванов го стори от втори опит, а Мелон направи три неуспешни на същата височина. Така двубоят за титлата стана факт. Константину преодоля от първи път кота от 225 см. Плевенчанинът обаче направи три неуспешни. Накрая кипърския скачач опита три пъти на 230 см, но без успех.