Начало / Спорт / С класическото 3:0 „Спартак“ победи „Ситомир“

С класическото 3:0 „Спартак“ победи „Ситомир“

Спартак-Ситомир
Снивка:plevensport.eu

„Спартак”- Плевен постигна класическа победа с 3:0 при домакинството си срещу „Ситомир” – Никопол в среща от 18-ия кръг на Северозападната „В“ група. Домакините стигнаха сравнително лесно до успеха в областното дерби, макар че през първото полувреме гостите се държаха и не допуснаха гол. След почивката „синьо-белите“ натиснаха здраво и само за 25 минути вкараха и трите си попадения в мача. Първо Венцислав Миленов откри в 49-ата минута, а малко по-късно халфът Йоан Петков с два гола довърши „Ситомир”. В 64-ата минута нисичкият полузащитник на „Спартак” матира стражът на гостите Красимир Иванов с прекрасен гол от пряк свободен удар, а в 70-ата отново той завърши с техничен удар многоходова атака на плевенчани за 3:0. Съставът на „Ситомир” имаше само една сериозна опасност през целия мач, като в 57-ата минута Ахмед Салимов беше много близо до изравняването, но шутът му, влизащ под гредата, беше париран с последни усилия от Васил Тодоров.

Повече за мача вижте на сайта plevensport.eu.