Начало / Последни новини / Спартак с важна победа в Банско

Спартак с важна победа в Банско

Плевенският Спартак спечели с 2:1 като гост на едноименния тим от град Банско в срeща от 27-ия кръг на футболното първенство на Б група. Успехът бе изключително важен за селекцията на Диян Дончев в битката за спасение от изпадане. Плевенският започна добре и в първия половин час пропиля три добри голови ситуации. След това се случи обратното – домакините поведоха. При изпълнение на корнер настана суматоха в наказателното поле на Спартак, при която Богомил Дяков си вкара нелеп автогол. В края на полувремето обаче пасивът бе заличен след точен изстрел на Григор Долапчиев. В средата на второто полувреме Преслав Антонов донесе победа на плевенчани. След това обаче получи разтежение и напусна принудително. До края Илиян Гаров можеше да направи успехът по-изразителен.
„Доволен съм от победата и представянето на нашия отбор. Момчетата изпълниха почти всичко за което говорихме преди срещата – себераздадоха се, пресираха съперника далече от нашата врата, а след почивката контролираха изцяло мача. Във всички линии бяха на ниво“, коментира старши треньорът Диян Дончев.
Веднага след последния съдийски сигнал спонсорът Иван Динов раздаде двойни премии на футболистите на Спартак.