Начало / Последни новини / Второ поражение за селекцията на Сашо Дяковски в Ботевград

Второ поражение за селекцията на Сашо Дяковски в Ботевград

Загуба – 69:97 от Балкан в Ботевград допусна плевенският Спартак във втория мач от полуфиналните плейофи на Националната Баскетболна лига за мъже. Така вече те изостават с 0:2 в серията, а съперникът им се нуждае само от още една победа, за да се класира на финал.

Мачът започна равностойно, като в края на първата част домакините имаха 2 точки повече – 17:15. Във втората ситуацията не се промени. Двата отбора се оттеглиха на почивка, като избраниците на Александър Дяковски изоставаха със 7 точки – 38:45.

През второто полувреме обаче ботевградчани доминираха изцяло. Преднината им постепенно нарастваше и преди последната четвърт стана 16 точки – 69:53. Този пасив, като че ли сломи плевенския състав. В заключителните минути съотношението в резултата бе над 20 точки.

Най-резултатен в срещата бе започналият като титуляр за Спартак – Самуел Франсис с 22 точки.

Следващият трети двубой от серията е на 10 май, вторник от 18:00 часа в плевенската зала „Балканстрой“.