Начало / Последни новини / U17: Ботев /Пловдив/ излъга Спартак накрая

U17: Ботев /Пловдив/ излъга Спартак накрая

Юношите младша възраст на плевенския Спартак отстъпиха с 0:1 вкъщи на Ботев /Пловдив/. Двубоят бе от 31-ия кръг на Елитната футболна група до 17 години /U17/. Гостите измъкнаха трите почти в даденото от съдията продължение в края на мача. Тогава защитата на плевенчани не успя да изчисти топката, пловдивски футболист я подаде на съотборник и той преодоля Венцислав Янков, насочвайки я в мрежата му. Иначе двубоят бе напълно равностоен. Преобладаваше битката между двете наказателни полета. Головите ситуации обаче липсваха. За цял мач съперниците създадоха само по една. Пловдивчани пропуснаха своята в началото на второто полувреме. Кристиян Райчев пък не успя да вкара на Ботев в 74-ата минута, когато отправи опасен шут от границата на наказателното поле.
„Ботев ни превъзхожда единствено с по-добрите си условия за подготовка. Причината да не успеем да ги надиграем и победим днес е ненормалния тренировъчен процес, който водехме през последните седем дни. Просто нямаше нормален терен, където да тренираме. На фона на всичко това съм доволен от себераздаването и стриктното спазване на тактическата дисциплина от моите футболисти в днешния мач. Те заслужават едно голямо „Браво“, защото играят със сърце“, коментира Цветомир Младенов.