Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак се предаде накрая в Ямбол

Баскетболният Спартак се предаде накрая в Ямбол

Първа загуба – 80:84 през новия сезон в Национална баскетболна лига за мъже допусна плевенския Спартак. Нанесе му я едноименния отбор от град Ямбол в своята зала „Диана“. Мачът беше от 2-ия кръг на първенството. Срещата започна великолепно за домакините. До средата на първата те водеха с 15:0. Едва тогава Герасим Николов реализира тройка. След нея обаче превъзходството на тима от южния град продължи и в 10-ата минута аванса му бе 10 точки – 22:12.

Коренна промяна в играта на плевенския тим във втората част. Те бяха по-добрия отбор и в 24-ата минута след тройка на Мартин Маринов равенството бе възстановено – 28:28. Последва равностойна игра, но малко преди почивката гостите за първи път поведоха 34:32 след два наказателни удара на Димитър Маринчешки. В оставащото време битката бе кош за кош и съперниците се оттеглиха на почива при 37:36 за Ямбол. След нея подема в играта на спартаковци се запази и това им осигури превес в резултата. Той бе най-голям в 28-ата минута, когато след тройка на Маринчешки разликата стана 9 точки – 61:52. Преди заключителната четвърта част съотношението бе 66:61 за плевенчани. Те поддържаха аванс до 35-ата минута, когато Николай Върбанов изравни – 72:72. До края бе игра на нерви, която ямболлии спечелиха.

Най-резултатен за Спартак бе капитана Александър Груев с 25 точки.