Начало / Спорт / „Спартак” завърши наравно мача с „Ботев” – Луковит

„Спартак” завърши наравно мача с „Ботев” – Луковит

Spartak_Lukovit1
Снимка:plevensport.eu

С резултат 1:1 завърши дерби срещата на 20-ия кръг в Северозападната „В“ група между „Спартак” – Плевен и  временните лидери от „Ботев” – Луковит. Двата отбора изиграха много интересен и стойностен мач, който бе по-скоро на ниво „Б“ група, коментира сайтът plevensport.eu. . През първото полувреме гостите играха по-добреq но не успяха да вземат преднина. Спартаковци пък владееха повече топката през първата част, но имаха само един удар във вратата на Васил Шопов отдалеч, париран от стража на „Ботев” – Луковит.

Двата гола паднаха във второто полувреме. В 51-ата минута Венцислав Миленов беше много близо до гола, но ударът му мина на сантиметри до страничната греда. В следващата атака, обаче „синьо-белите“ откриха, като след перфектна контра Альоша Илиев получи хубав пас зад гърба на бранителите на „Ботев” и с техничен нисък удар мушна кълбото в долния десен ъгъл – 1:0.

В следващите минути „Спартак”  продължи да напада, но беше съпътстван от непростими пропуски. Изравнителният гол за „Ботев” дойде четири минути преди края на срещата, когато съдията отсъди фаул за „Ботев” зад централната линия. Последва дълго центриране и Денил Селимински използва неразбирателство между защитниците и вратаря Тодоров и с глава изравни – 1:1.

След днешният мач „Спартак” се задържа на петата позиця във временното класиране с актив от 42 точки, като вече изостава на шест зад новия лидер в групата Локомотив (Мездра), които днес се наложиха в Габрово над „Янтра”. В следващия си мач „Спартак” отново ще едомакин. На 6 април от 17 часа приема последния „Трявна”.