Начало / Последни новини / Силно представяне на Ева Русева(Спартак Плевен  XXI) на Първенството на ЕС

Силно представяне на Ева Русева(Спартак Плевен  XXI) на Първенството на ЕС

Състезателката на „Спартак Плевен XXI“ Ева Русева се представи отлично на 16-то Първенство по шахмат на Европейския съюз, което се проведе от 1 до 9 август в Мюрек, Австрия.

Тя игра в групата до 14 години, в която се състезаваха 24 юноши и девойки  от 13 държави. Те играха общ турнир  в 9 кръга по „Швейцарска система“, като накрая се направиха отделни класирания за юношите и девойките. Въпреки че бе едва осемнадесета по ЕЛО,  нашата състезателка почти през цялото време  бе в челната шестица на общия турнир, като игра със състезатели от челната шестица. Тя приключи състезанието с 4,5 точки, което й бе достатъчно за второто място при девойките. Плевенската състезателка определено може да съжалява, тъй като в първия кръг тя победи бъдещата шампионка Алиция Рандриарннамама(Франция) и почти до края те вървяха с еднакви точки в класирането. Второто място обаче е голям успех за нашата състезателка, нейния треньор мс Михаил Гигов и за България,  която тя представи достойно. Следващото състезание, на което Ева Русева ще участва, е международният турнир „Морско Конче“ в края на август в КК“Златни пясъци“.

В същото състезание Нора Рашева от СКШ „Плевен ХХІ” се класира първа в групата до 10 години.