Начало / Последни новини / Плевенчанин игра срещу Красимир Балъков в Щутгарт

Плевенчанин игра срещу Красимир Балъков в Щутгарт

Роденият в плевенското село Милковица – Димчо Пиличев премери сили на футболния терен с легендата Красимир Балъков. Това се случи на стадион „Мерцедес-Бенц Арена” в германския град Щутгарт. Пиличев, който живее в Испания и е домакин на Атлетико /Мадрид/ бе част от селекцията на ветераните на „дюшекчиите“. Бала пък предвождаше ветераните на Щутгарт. Двубоят бе част от честванията на 125-ата годишнина на немския клуб. След оспорвана битка домакините победиха с 3:2, като един от головете за успеха реализира Балъков.

След този мач на терена излязоха и представителните отбори на двата клуба. Победител не бе излъчен – 1:1. Щутгарт поведе с гол от дузпа на Даниел Дидави в 58-ата, но секунди по-късно Хоакин Муньос изравни. “Швабите” получиха още една дузпа в 72-ата минута, но Ерик Томи уцели напречната греда.