Начало / На фокус / Първо градско състезание по български правопис „Буквоплет“ ще се проведе в Плевен

Тази година Плевен за първи път се включи в кампанията по български правопис и правоговор „Буквоплет”, организирана от Лайънс клубовете в страната. На 2 май,  от 17:30 ч. в НУ Христо Ботев ще се проведе първото градско състезание от надпреварата. В него ще се включат 28 ученици, спечелили училищните състезания в НУ „Христо Ботев”, НУ „Патриарх Евтимий”, НУ „Единство” и ОУ „Д-р Петър Берон”.

Финалът на националното състезание е на 12 май в Русе. Там сред малките буквоплетци – победители в градските състезание на повече от 10 града в страната, ще бъде определен националният победител.