Начало / Последни новини / Първа точка за Партизан и Ювентус

Първа точка за Партизан и Ювентус

Без победител – 1:1 приключи в Червен бряг двубоя между местния Партизан и Ювентус /Малчика/. Срещата бе едно от двете дербита на Плевенска област в 3-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Получи се здрава битка, в която футболните достойнства бяха оскъдни. В началото домакините пропуснаха да вкарат чрез Радослав Цоков и Иван Стойчев. После гостите взеха инициативата. В средата на първата част Илиян Стоянов получи топката зад защита, технично прехвърли червенобрежкия вратар, давайки аванс на Юве. В началото на второто полувреме всичко можеше да приключи в полза на тима от Малчика, но гола на Фердо Стефчов не бе признат от рефера, който отсъди нарушение. Шансове се откриха и пред съотборниците му Владимир Ганчев и голмайстора Стоянов. Партизан също имаше добри положения, но Габриел Лесичерски и Иван Стойчев ги проиграха. Последният обаче предотврати загубата с попадението си в 82-ата минута. Така съперниците записаха първата си точка в шампионата.