Начало / Последни новини / Левски взе якото дерби на Плевенска област

Левски взе якото дерби на Плевенска област

Едноименният тим от град Левски победи с 1:0 гостуващия му Вихър /Славяново/ в среща от 3-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Двубоят е най-здравото дерби не само на Плевенска област, но и една от най-яките битки въобще в първенството през настоящия сезон. Очакванията за нея се оправдаха напълно – двуостър сблъсък, с критични ситуации пред двете врати и високо напрежение.

Домакините решиха спора още в началото. В 17-ата минута Цветан Петров уцели гредата на вратата на гостите. Само след три минути Тони Паликрушев прехвърли към Ивайло Иванов, а той свали топката на Цветан Петров и опитния полузащитник я изпрати в мрежата зад Светлин Линев. После атаките се редуваха и към двете врати. След почивката гостите опитаха натиск, но той не доведе до нищо. Левскарите пък провеждаха контраатаки, които така и не успяха да завършат успешно. Те обаче удържаха победата и продължават да са на върха в класирането с пълен точков актив.