Начало / Последни новини / Пореден златен медал за състезател на СКШ „Плевен ХХІ”

Пореден златен медал за състезател на СКШ „Плевен ХХІ”

Състезателката на СКШ „Плевен XXI“ Дария Георгиева спечели златен медал, предметна и парична награда при момичетата до 10 години на провелия се в София XIII турнир за „Kупата на Bulgaria Mall“. Новината научихме от треньорката на състезателката мс Христинка Илиева.

Малката плевенска шахматистка натрупа 5 точки от изиграните 7 партии, което й отреди 6-то място в генералното класиране. Турнирът се игра на 19 ноември на ускорена контрола за мислене и събра 68 деца от 6 до 10 годишна възраст.

За първи път на състезание извън Плевен се яви 9-годишната Калина Илиева от плевенския клуб, която финишира с 3 точки. При момчетата 9-годишният Алекс Борисов завърши с 3,5 т., а 7-годишният Виктор Иванов победи в 4 от партиите си.

Победителка в турнира и носителка на купата стана Петя Караиванова от ШК „Асеновец” – Асеновград със 7 от 7 възможни точки.

Организатор на станалата вече традиционна детска проява е ШК „Елит“ София.