Начало / Последни новини / Партизан загуби опашкарското дерби

Партизан загуби опашкарското дерби

Партизан /Червен бряг/ отстъпи с 1:2 в Берковица на местния Ком в директната битка на последните в класирането. Двубоят бе от 15-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Противно на крайния резултат мача започна отлично за селекцията на Илиян Здравков. Още при първата си атака „партизаните“ поведоха с гол на Иван Стойчев, реализирал с плътен далечен удар. След това настана надиграване. В 33-ата минута домакините проведоха контраатака при която Иво Орлинов центрира и Гълъб Герасимов с глава изравни. После голмайстора пропусна още две добри възможности. Въпреки това се превърна в герой за своите след като реализира победния гол. Стори го в 74-ата минута, когато се измъкна сам срещу вратаря и бе фаулиран, а след това вкара дузпата. В оставащото време гостите се вдигнаха на щурм, но не успяха да спасят точката.