Начало / Последни новини / Плевенчанинът Дарио Дерешки се класира трети в открития турнир на ПП „Нова зора”

Вторият открит турнир по шахмат, организиран от ПП „Нова зора” – Плевен и клуб „Ан Пасан” – София се проведе днес при голям интерес от състезатели на различна възраст.

Турнирът беше открит от председателя на ПП“Нова зора“ – Плевен Евгения Иванова, която направи символичния първия ход в състезанието.

евгения иванова турнир шах откриване

След оспорвана надпревара,  първо място спечели Александър Кралевски от Скопие, Македония. Втори се класира Марио Вутов възпитаник на „Виктори“ Благоевград, трети е Дарио Дерешки от СКШ „Плевен 21“.

Бяха връчени и няколко специални награди – на Иван Василев и Кристиян Илиев от СКШ „Плевен 21“, Волен Дюлгеров от „Михайл Тал“ – Червен бряг, Никола Кънов от „Елит“ – София, Владимир Павлов от „АН Пасан“ – София

Главен съдия на турнира беше м.с.Митко Иванов, а втори съдия – Павлинка Георгиева от Плевен.