Начало / Спорт / Плевенският „Найтингейл“ 11-и в „А” група

Плевенският „Найтингейл“ 11-и в „А” група

Отборът по спортен бридж на Плевен – „Найтингейл” се класира на 11-о място в крайната подредба на Държавнотобридж отборно първенство, което се проведе в Пловдив. В надпреварата взеха участие 65 тима, които в рамките на 3 месеца изиграха 6 квалификационни турнира в София ,Пловдив, Бургас, Стара Загора, Шумен и Видин. Първите два отбора от всеки турнир се класираха за участие на финалите на „А” група. Сред 12-те финалисти бе и плевенският отбор в състав: Слави Алексиев, Румен Маринчев, Златозар Сариев и Юри Николов. Отборите играха по системата „всеки срещу всеки“ мачове от 20 дона.

Плевенчани започнаха добре, като в първият кръг победиха соченият за фаворит отбор „К-1“от София, а до петия кръг бяха пети, научаваме от бриджора Чавдар Андреев. След това обаче „Найтингейл” изостана и в крайна сметка, постигайки 3 победи и 8 загуби, се класира на 11-то място.

Въпреки това класиране, самото присъствие в групата се отчита за успех за плевенските бриджори.