Начало / Последни новини / Пет призови класирания за плевенчани в маратон по ориентиране „Хемус“

Пет призови класирания за плевенчани в маратон по ориентиране „Хемус“

Две 2-ри и три 3-ти места за плевенския СКО Север в 51-вото издание на маратона по ориентиране „Хемус“ край троянското село Орешак. Много силно участие на нашите при юношите до 18 години. Забавяне със секунди отне първото място на Никола Иванов по трасето от 7.3 км с 360 метра изкачване и 17 контролни точки. Изпревари го Мартин Аргиров от русенския тим Истрос. На трето и четвърто място тук са плевенчаните Калоян Иванов и Здравко Колев.

При момичетата до 16 години Катерина Минкова не успя да победи единствено Славена Петкова от Тетевен на заданието от 3.2 км със 150 метра изкачване, 12 контроли и трябваше да се задоволи с второто място.

Силно участие на плевенчани на Отворения дълъг маршрут. Милен Гургуров е трети на 3.2 км със 150 метра изкачване и 12 контролни точки. Непосредствено след него финишираха съотборниците му Лъчезар Личков, Петър Вутов и Иван Димитров.

Мартин Минков е на трето място при мъжете до 45 години. Шеста позиция за Даниела Шопова /Отворен къс маршрут/, Пламен Райков /М35/ и Данчо Борисов /М55/. Осми е Александър Иванов /M14/. Елена Здравкова /Ж12/ и Павел Здравков /M14/ са девети.