Начало / Последни новини / Партизан започна с победа над новак

Партизан започна с победа над новак

Партизан победи с 2:1 в Червен бряг новака Янтра /Полски Тръмбеш/. Двубоят бе от 1-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. С оглед на показаното на терена селекцията на Илиян Здравков заслужено спечели. Първото полувреме бе равностойно, като в отделни моменти домакините имаха превес. Те пропусна да открият резултата чрез Калоян Тодоров и Денис Шаранков. Гостите също имаха добър шанс, но бранител на противника изби топката от голлинията. Партизан бе по-добрия отбор през втората част. Веднага след почивката Шаранков оползотвори подаване на Мариян Маринов, давайки аванс на отбора си. Минути по-късно отново той завърши с гол контраатака на съотборниците си. До края играчите от Червен бряг имаха още 2-3 възможности, като най-чистата бе на Калоян Тодоров, но озовал се очи в очи с вратаря той не успя да го преодолее. Светослав Бърканичков пък уцели гредата. В 69-ата минута пробив отдясно и центриране завърши с почетно попадение на Борислав Иванов за гостите.