Начало / Последни новини / Ботев /Луковит/ измъкна 2:1 срещу Левски

Ботев /Луковит/ измъкна 2:1 срещу Левски

Едноименният отбор на град Левски загуби с 1:2 гостуването си в Луковит на местния Ботев. Двубоят бе от 1-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Трите точки прилягаха и на левскарите, но те пропиляха почти всички голови положения пред вратата на съперника. Вратарят им пък Димитър Височков помогна за двете попадения на противника. Мачът започна смразяващо за домакините. Още в 30-ата секунда Евгени Систов шутира по диагонала, но Васил Тодоров спаси. В средата на първата част след грешка на Височков, Денил Селимински даде аванс на луковитския тим. Десетина минути преди почивката Цветан Петров можеше да изравни, но отново Тодоров спря топката преди мрежата си. След почивката футболистите на Ботев отпаднаха физически и се прибраха в половината си. При една от редките си атаки обаче Денил Селимински вкара втори гол, възползвайки се от груба грешка на Височков. Отговорът дойде в 73-ата минута когато Антонио Иванджиков намали на 2:1. Левскарите натиснаха и само за три минути пропуснаха три гола чрез Йонко Коев, Систов, а рефера не отсъди и дузпа.