Начало / Последни новини / Очаквана победа за Вихър

Очаквана победа за Вихър

Вихър надигра в Славяново гостуващия му Бдин (Видин) с 3:2. Двубоят е от седмия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Домакините сами са си виновни, че биха само с един гол разлика. Те доминираха през целия мач, но пропиляха поне дузина чисти голови положения. Четвърт час след началния съдийски сигнал Десислав Русев откри головата им сметка. Секунди след началото на второто полувреме капитана Константин Генков удвои. Веднага бдинци отвърнаха с попадение на Кристиян Коцов под плонжа на вратаря Теодор Тодоров. В средата на втората част рефера отсъди дузпа, която Генков превърна в гол за 3:1. Секунди преди края резервата Планимир Александров фиксира окончателното 3:2. Победата изкачи Вихър на трето място в класирането.

Стартов състав на Вихър – 21. Теодор Тодоров, 77. Николай Иванов, 37. Светослав Кръстев, 6. Любомир Борисов, 26. Тони Паликрушев, 8. Светлин Златарев, 17. Цветан Петров, 10. Йоан Петков, 11. Константин Генков /капитан/, 9. Александър Скорчев, 5. Десислав Русев.