Начало / Последни новини / ОФК Спартак с първа победа за полусезона
dav

ОФК Спартак с първа победа за полусезона

Плевенският Спартак се наложи с 3:1 над гостуващия му Ботев (Гълъбово) в среща от 21-ия кръг на футболното първенство на Втора професионална лига. Това бе първия успех за селекцията на Александър Георгиев от началото на пролетния дял на шампионата. До нея обаче се стигна доста трудно. В средата на първото полувреме най-добрия за плевенчани Тихомир Тодоров откри резултата с шут от границата на наказателното поле. При следващата атака Кевин Озей центрира и Крис Гади насочи под гредата топката, но стража на гостите изби. В 32-ата минута Димитър Трайков изненада плевенския вратар Димитър Пантев с удар от далече за 1:1. В средата на втората част Иван Винков получи топката сам срещу Пантев, но се спъна в нея и вратаря я изби. В 73-ата минута Тодоров изпълни фаул и Цветелин Радев с глава вкара за Спартак. После Тодоров и Гади не уцелиха вратата. В последните секунди Георги Чакъров бе повален в наказателното поле и Гади реализира отсъдената дузпа за крайното 3:1.