Начало / Последни новини / Селекцията на Александър Дяковски тресна Берое в Стара Загора

Селекцията на Александър Дяковски тресна Берое в Стара Загора

Отборът на Александър Дяковски удари хита на сезона Берое в Стара Загора с 89:84. Двубоят бе от 22-ия кръг на Националната баскетболна лига на мъжете. Успехът е изненадващ, но напълно заслужен с оглед на събитията на игралното поле през 40-те минути.

Двубоят започна отлично за гостите, които в началните 103 секунди водеха със 7:0. Лидерството им в резултата се запази до средата на първата част, когато съперника заличи пасива – 10:10. Секунди по-късно вече поведе след две два наказателни удара на Рос. Скоро след това плевенчани изравниха – 14:14, но това бе всичко до 10-ата минута, когато съотношението вече бе 23:18 за старозагорци.

Във втората четвърт ролите се смениха. Плевенският тим бе по-добрия, но изоставаше минимално почти до края на полувремето. 48 секунди преди сирената Константин Коев вкара тройка, а веднага след това Михаил Танев завърши успешно атака и съперниците се оттеглиха на почивка при 43:40 за Спартак. След нея равновесието се запази до 24-ата минута, а после беройци дръпнаха с 52:45. Гостите не се предадоха и две минути и половина преди края на третата част изравниха 57:57 след нова тройка на Коев. Играта на нерви продължи и преди заключителните 10 минути домакините имаха крехък аванс от 3 точки – 64:61. В следващите 4 минути никой не взе превес. Тогава Коев пак записа тройка и отбора му поведе – 70:68. Силен финален щурм на спартаковци в оставащите 6 минути не даде никакъв шанс на Берое за обрат. Най-резултатен в мача бе лидера на Спартак – Милован Савич с 27 точки.