Начало / Последни новини / ОФК Спартак стартира с 0:3 и измислен червен картон

ОФК Спартак стартира с 0:3 и измислен червен картон

Плевенският Спартак се завърна във Втора професионална футболна лига с 0:3 в Брацигово срещу Хебър /Пазарджик/. Двубоят е от първия кръг на първенството. Крайният резултат не е реален с оглед показаното на терена. Плевенчани се грижеха предимно за сигурността на вратата си, но при всяка възможност провеждаха бързи контраатаки. Този им замисъл успяваше в началните 20 минути. В 21-ата обаче грешка в защита позволи на Янко Ангелов да открие резултата в полза на Хебър. След попадението спартаковци бяха по-добрия отбор на терена. Превесът им се запази до средата на втората част, когато съперник се измъкна сам срещу Станислав Антонов, който излезе да го пресрещне, нападателят шутира, вратаря изби с коляно и топката падна на ръката му. Именно заради последното неволно действие, реферът измисли червен картон на Антонов и отсъди фаул. Асен Георгиев изпълни прецизно – 2:0. Попадението сломи гостите. В последните секунди Валентино Макавеев спря с нарушение противник и Тодор Чаворски реализира дузпата за 3:0.