Начало / Последни новини / Вихър пропусна да разгроми Янтра

Вихър пропусна да разгроми Янтра

Вихър победи в Славяново с 3:2 в приятелска футболна среща, новия обединен клуб на Габрово – Янтра 2019. Тотална доминация на домакините, които пропуснаха да разгромят съперника. Логично, тъй като габровци водят подготовка едва от няколко дни. Въпреки това успяха да открият резултата, чрез лидера си Пламен Кожухаров в 5-ата минута. За по-малко от четвърт час обаче обратът беше факт. На два пъти точен бе Цветан Петров в 10-а и 18-ата минута. Вихърци пропуснаха да убият интригата още до почивката заради два пропуска на Александър Скорчев и един на Константин Генков. Кожухаров имаше още един шанс, но този път славяновския страж излезе победител от двубоя им. Секунди преди края обаче гостите изравниха. Надмощието на домакините продължи и през второто полувреме. В средата му новото попълнение Десислав Русев бе фаулиран и Константин Генков реализира отсъдената дузпа – 3:2. В оставащото време Генков и два пъти Иван Иванов пропиляха чисти голови положения. В 90-ата минута пък Цветан Петров не успя да вкара дузпа, отсъдена за фаул срещу Преслав Петров.